• Niezapomniany ślub...

  Ślub i wesele zawsze są wyjątkowe, to Wasz dzień i wasza chwila radości! Jednak warto postarać się by ceremonia ślubna i impreza weselna były inne niż wszystkie, by wyróżniały się na tle tysięcy podobnych uroczystości! Sprawdź co ma do zaproponowania nasz portal weselny, grono doświadczonych ekspertów i redaktorów, którzy dostarczą Wam oryginalne, ciekawe, a czasem nietypowe pomysły na wesele!

 • Pomysły na wesele...

  Jaki wystrój sali? Jakie menu? Jaki zespół, a co z fotografem? Dużo tego, prawda? Ślub i wesele to ogromny wysiłek organizacyjny, setki dużych i malutkich spraw, które przyprawiają niejedną parę o ból głowy i chroniczną bezsenność. Po to powstał nasz portal ślubny, aby oszczędzić Wam stresu, pomóc i prezentować w jednym miejscu najlepsze porady weselne!

 • Dobry portal ślubny może pomóc...

  Ślubniczek – portal weselny, którego misją jest dostarczać Wam pomysłów i inspiracji! Nie wiesz jak zorganizować ślub? My wiemy i chętnie się tą wiedzą podzielimy. Nasi eksperci i redaktorzy, radzą, pomagają, informują, a wszystko z drobnym przymrużeniem oka i nutką humoru – przecież ślub i wesele ma sprawiać wam radość – podpowiadamy więc, jak podejść do tego dnia bez zbędnego stresu!

 • W poszukiwaniu dobrych porad ślubnych...

  Porady ślubne, które prezentujemy na łamach poniższej strony kierujemy do wszystkich par, pragnących, by ich ślub i wesele były niezwykłe, nietuzinkowe oraz na długo zapadły w pamięci zaproszonych gości. Polecamy szczególnie dział Weselne Alternatywy – może tam odnajdziecie Waszą inspirację? Ślubniczek - ślub wesele od kuchni!

 • Ten Wielki Dzień...

  Wesele to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu. Warto więc zadbać, by wszystko przebiegło idealnie i zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Nasz portal ślubny stara się pomóc w każdym aspekcie organizacji wesela i ceremonii ślubnej. Dowiedz się, jakie są nasze pomysły na wesele i ślub.
Strona główna Męski punkt widzenia Sytuacja bez (dobrego) wyjścia
Sytuacja bez (dobrego) wyjścia
(2 głosów, średnia ocena 4.00 na 5)
czwartek, 18 marca 2010 10:43

Dla większości kobiet jedną z najcudowniejszych chwil w życiu jest ta, kiedy mężczyzna klęka, wyciąga pierścionek i wypowiada tę magiczną formułkę: Czy wyjdziesz za mnie? Wtedy kobieta jest w siódmym niebie. Z większością facetów jednak jest zupełnie odwrotnie. Dla dużej liczby mężczyzn tym najgorszym pytaniem, jakie może paść z ust ukochanej kobiety, nie jest: Gdzie byłeś? Ani nawet: Skąd ta plama po szmince na twojej koszuli? Tym najgorszym i mrożącym krew w żyłach panów pytaniem jest: A może byśmy wzięli ślub? Kiedy człowiek, wkraczający w wiek męski, jest w związku z kobietą, na starcie oboje wręcz kwitną. Młodzi zakochani biegają beztrosko po łące i trzymając się za ręce nucą Everybody loves somebody. Ponadto zrywają kwiatki, tarzają się w trawie oraz ćwiczą swoje pseudorzeźbiarskie umiejętności, ryjąc w korze drzew jakieś literki, napisy, nieporadne miłosne wyznania... Słowem, robią wszystko to, za co mógłby ich ścigać Greenpeace.

Potem przychodzi okres bardziej stonowany, ale za to wielce rozwojowy. Para chodzi do kina, teatru, na koncerty, aby rozszerzać swoje horyzonty, ale przede wszystkim, ażeby poznać nawzajem swój gust i pokazać się drugiej osobie od najlepszej strony.

Kolejnym etapem jest zamieszkanie razem, które jest swojego rodzaju próbą sił oraz charakterów obu stron związku. Każde zadaje sobie wtedy fundamentalne, egzystencjalne pytania: Czy ona wytrzyma z moim bałaganiarstwem? Czy on zaakceptuje mnie bez makijażu? oraz Kto będzie dzierżył pilota podczas meczu?

Jeżeli para wyjdzie z tej próby obronną ręką bez użycia noży kuchennych, mówić możemy o dużym sukcesie.

W tym właśnie momencie facetowi jest najlepiej. Ma ugotowane, wyprasowane, a co najważniejsze ma ukochaną osobę przy sobie. Nie ma żadnych formalnych zobowiązań, dzieci nie płaczą, a teściowie nie nagabują. Mężczyzna czuje się wtedy pewnie, komfortowo i dla niego taka sielanka mogłaby trwać wiecznie. Niestety, wszystko co dobre, jak wiadomo szybko się kończy i któregoś pięknego wieczoru wydarza się to coś, co sprawia, że życie faceta nie będzie nigdy takie samo - pada sakramentalne:A może weźmiemy ślub? Sytuacja bez wyjścia! Nieważne, jaką odpowiedź wybierze samiec i tak z jego punktu widzenia będzie źle. Jeśli odpowie NIE, w najlepszym wypadku przez jakiś czas ma szlaban na seks. W najgorszym zaś scenariuszu kobieta odejdzie na zawsze, zostawiając przy tym raty kredytu. Jeśli natomiast facet zbierze się na odwagę i zaryzykuje powiedzenie TAK, wtedy wali się jego cały świat. Skończą się wypady z kolegami na piwko, skończy się szybka jazda autem i będzie musiał poznać teściów. Każdy mężczyzna to tak naprawdę wieczny Piotruś Pan- zawsze młody i dziecinny. Panowie nie lubią ograniczania ich swobód. Wolą być raczej myśliwymi, szukającymi zwierzyny, a nie zwierzyną, miotającą się aż do śmierci we wnykach małżeństwa. Po co zmieniać coś, co jest dobre? Jako zagorzali kibice sportowi faceci wiedzą, iż nie zmienia się wygrywającego składu. Po co więc brać ślub, skoro kochamy się i jest nam dobrze tak, jak jest?

Możecie panowie tu wytoczyć szereg argumentów potwierdzających bezsensowność zawarcia związku małżeńskiego.

Papierek na miłość? A bez papierka już nie będziemy się kochać? Ślub to również początek drogi, która w prostej linii prowadzi do rozwodu! Nie bierzmy ślubu to i rozwodu nie będzie! Kościół, wesele, goście... Ile to zamieszania i wydatków? Przykłady te mnożyć można w nieskończoność, jednak partnerka i tak zapewne będzie nieugięta, bo przecież zawsze marzyła o sukni, welonie i tym wszystkim.

Cóż, koniec końców każdemu mężczyźnie powinno zależeć najbardziej na spełnieniu marzeń ukochanej. I spełnijmy je z zaznaczeniem, iż my też mamy jedno, jedyne marzenie: NIE WYJMUJ BATERII Z PILOTA!

 
© JCSS Wedding. All Rights Reserved. Joomla Wedding Template by Joomla CSS Guide